עיירות הבארוק של סיציליה

בערב ה-11 בינואר 1693 החל כדור הארץ לרעוד מול חופי סירקוזה. זה היה אסון הטבע הגרוע ביותר במדינה, שהרס 70 ערים וכפרים בסיציליה לאחר מכן החל מאמץ שיקום מדהים בסגנון שהיה באופנה באותם ימים: הבארוק התוצאה הייתה אזור שלם מלא בערים החולקות את אותו סגנון ארכיטקטוני, שמונה מהן כיום הן אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו: קטניה, נוטו, מודיקה רגוסה, סקיקלי, מיליטלו, פאלאצולו וקלטג'ירונה. כאן, נסקור מקרוב כמה מהערי הבארוק המרתקות ביותר.

נוטו – noto

סיציליה עיירות הבארוק
ארכיטקטורה אופראית

נוטו היא ללא כל ספק, הראוותנית ביותר מבין הערים והערים הבארוקיות של סיציליה רצף מסנוור של ארמונות וכנסיות שכמעט אפשר לטעות בה כבית אופרה ענק אחד. ! בוא הלילה, כאשר האנדרטאות עם אבן הזהב שלהן מוארות, תחושת הקסם והפלא כמעט מכריע.

עיירות הבארוק של סיציליה
עיר אנכית

מודיקה- Modica מודיקה הוא בהחלט המקום בו הגיעה האדריכלות מהמאה ה-18 לשיאה. גרמי מדרגות אינסופיים מחברים את החלק התחתון והעליון של העיר. גרם מדרגות אחד כזה הוא Scalinata di San Giorgio, ש-235 מדרגותיו מובילות אל הקתדרלה.

עיירות הבארוק של סיציליה
העיר בעלת שני הפנים

רגוזה-RAGUSAבדיוק כמו מודיקה, גם רגוזה תופסת תפאורה בולטת, מוקפת בגיא סחרחורת. מצד אחד עומדת "רגוסה עלית" שנבנתה מחדש במלוא פארה מהמאה ה-18 ומצד שני, "רגוזה איבלה" ששמרה על ערבוביה המקורית של רחובות מפותלים וכנסיות ישנות, כאשר האדריכלים כאן מעדיפים לשחזר ולא לבנות מחדש. השילוב הייחודי הזה של הבארוק וימי הביניים הופכת את רגוזה לקסומה כפליים.

עיירות הבארוק של סיציליה
כפר מפואר

שיקלי-SCICLIשיקלי היא עיר בסגנון בארוק השוכנת למרגלות גבעת סן מתאו (גבעה מלאת בתי מערות), ואת הנופים הטובים ביותר של העיר ניתן לראות מהכנסייה המרכזית של העיר סנטה מריה לה נובה. ארכיטקטורת האבן הטבעית של העיר הופכת אותה לבין עיירות הבארוק הכי פוטוגניות.